Devon Hockey Umpiring Association LogoDevon Hockey Umpiring Association

Association Membership

DHUA Vice President

Keith Dingle, Peter Filewod, Andrew Harvey, Paddy Porter

Neutral/Area Pool

Sue Ansley, Denise Aplin, Martin Beaman, John Brett, Danielle Bunt, Rob Cann, Mike Daniel, Jon Drew, Paul Earnshaw, David Evennett, David Foster, Peter Hammond, Martyn Harvey, Mike Harvey, Peter Hodge, Phil Honey, Steve Johnston, Rob Logan, Jon Mutter, Jamie Oxley, Steve Pearce, Tracey Pearce, Wendy Pompe, Charlie Pritchard, Matt Reynolds, John Ripley, Graham Smith, Thomas Spencer, Martin Stoneman, Sam Tallowin, Mike Timson, Roger Triscott, Colin Walker, Alasdair West, Robert Wheeler, Peter Whitby, Bob Whitell, Graham Woolcock, David Yelland

Level 1 Qualified (Devon)

Jake Abbott, David Ackland, Marcus Alleyne, Laura Armstrong, Andrew Arthur, Jonathan Avery, Anne Baker, Zoe Baldwin, Ffion Barham, Robin Barlow, Dave Barnard, Neil Barnes, Asa Barnett, Gemma Barnett, Niall Beer, Carl Bergfeld, Christy Bergfeld, Caroline Biggs, Lesley Bingham, Mark Bingham, Tracey Black, Matt Bodily, Simon Bourne, James Bower, Sanchia Bradford, Richard Bradley, Gavin Brooking, Jackie Brooks, Pete Brooks, Lisa Bruckner, Karl Butler, Kirstin Byng, Victoria Cave, Timothy Chalmers, David Chard, Alan Cheffey, Peter Chislett, Hannah Claxton, Chris Coles, Alex Collins, Lee Connolly, Jane Cornelius, Kevin Crump, Bridget Culver, Simon Dallas, Bruce Danbury, Richard Davey, Ian Davis, Lewis Davison, Jackie Daw, Andrew Dawe, Jack Dinnie, Steve Dinnie, Sam Downes, Jill Dupain, Karen Dutton, Mike Dutton, Giles Ebbutt, Jonathan Edwards, Olivia Ellard, Stephen Ellison, Michael Evans, Jason Fee, David Foot, Matthew Foster, Neil Foster, Tom Fox, Alison Franklin, Simon Fry, Jo Gaspar, Anthony Gaywood, David Gillespie, Bill Goodridge, Mark Gott, Connor Gould, Jan Grahame, Matthew Grahame, Rachel Grills, Claire Guard, Julia Gunn, Marcus Haes, Tom Haigh, Fiona Hailstone, Darren Hales, Lewis Hammett, Mike Harris, Sarah Harris, Chris Hawke, Ben Headon, Maggie Heal, Charles Helyer, Jon Hext, Debbie Hill, Ian Hill, Richard Hill, Saumil Hiremath, Jonathan Hodgson, Thomas Honey, Nick Howells, Trevor Hubble, Ailish Hunt, Sue Hutchings, Andrew Hutton, Barry Ingleson, John Jarvis, Gregory Jolly, Finlay Jones, Jane Jones, Richard Jones, Michelle Judge, Jenny Khong, Bobby King, David King, William King, Sam Knapman, Katy Lavelle, Sirrocco Lewis, John Lilley, Danielle Lunn, Christopher Luxton, Nick Luxton, Ian Mackie, Neil Major, Alison Marsh, Briony Martin, Mike May, Mark McCartney, Richard McCollum, Hannah McGown, Angus McVey, Luke Miller, Jenny Mitchell, Sophie Moore, Stephen Murphy, Phil Mutlow, Garry Nash, Graham Neville, Clive O'Sullivan, Nick Openshaw, Hannah Owen, Ian Parish, Rose-Marie Parkin, Katie Parr, Tina Phillips, Jackie Pinn, George Powell, Tom Powlesland, Noel Preston-Jones, Annie Quartley, Nigel Rabbitts, Janet Reid, Melanie Rendall, Jo Rendle, Peter Rider, Gill Robins, Paul Rose, Mark Ross, Jordan Round, Giles Rowden, Teresa Rowe, Terry Rudge, Guy Rudolph, Jim Sainsbury, Sue Sharland, Amanda Sim, Peter Sim, Mark Sims, Robert Sinclair, Graham Skinner, Stephen Skinner, Dan Smith, Heather Smith, John Smith, Peter Smith, Joanna Spooner, Lorna St Louis, Ffion Stanton, Richard Stanyer, Colin Stockman, Liam Sutton, Alan Sydenham, James Taghdissian, Simon Tailford, Nick Tancock, Kerry Taylor, Stephen Tew, Simon Thorne, Douglas Tilley, Karen Tinley, Simon Tremlett, Dave Uden, Melanie Vaggers, Paul Van Bevern, Nik Walker, Rob Ware, Katie Warren, Andrew Watson, Tracy Watson, Vivienne Weatherington, Louise Weller, Aaron West, Simon West, Gary Wheaton, Lynne Whitfield, Clare Whitworth, Tom Whitworth, Paul Williams, John Wollington, Colin Wood, Alun Woodcock, David Woods, Malcolm Woodward, Rochelle Woollacott

Young Umpire (U21 Level 1)

Hannah Allroggen, Lucy Clarke, John Corran, Thomas Cronin, Lenny Dalrymple, James Edwards, Jack Ellison, Owen Evans-Evans, Fiona Foulkes, Thomas Gardner, Danny Grabham, Jonathan Griffiths, Hannah Holloway, Corentin Lindsay, Lara Mayhew, Harry Mellows, Reece Moore, Benjamin O'Neill, Eleanor Pearse, Freddie Perkins, Tom Reurink, Nathan Sharp, Max Shilling, Benjamin Taffs, James Taylor, Alec Ward, Jack Watson, Sean Watson, Alice Wiseman

Young Umpire (U18)

Sam Burston, Timon Chapman, Luke Cook, Jamie Cooper, Eluned Davies, Robert Gale, Daisy Murphy, James O'Sullivan, Josh Perry, Madeleine Rolls, Tilly Rowe, Emily Rowlands, Eddie Rudolph, Teya Sheppard, Millie Snodin, Megan Watts, Peter Yates

Member (L1 Unassessed - Concessionary)

Louisa Anscomb, Andrew Bell, Vikki Bendle, Andrew Cooke, Brian Dannan, Tom Elstone, Samuel Fernandez, Alexander Fishley, Gareth Francis, Jenni Freeman, Christopher Frude, Bryony Greenhow, Martha Howells, Emma Hulme, Nicholas Hunwicks, Liam Jonas, Aaron Khemlyani, Katie Knight, Ellen Lewin, Anna Luxton, Izzy Macarthur, Owen Mawdsley, Vicky McGall, Megan Okey, Graham Perring, Matt Putt, Dave Rayner, Ralph Rizk, Penelope Rolls, Caitlin Searle, Brad Selves, Robert Sewell, Miranda Soskin, Richard Tanner, Rupert Taylor, Matt Tookey, Amelia Wakeham, Darren Winstanley

Honorary

Ross Reid

Interactive System by...
Tex Solutions
www.texsolutions.ltd.uk